گروه آرشاتک | شرایط و قوانین

شرایط و قوانین | قوانین کلی آرشاتک

در این بخش، قوانین و مقررات عمومی و کلی آرشاتک آورده شده است و توصیه می گردد که آن را با دقت مطالعه بفرمایید.

فنی

محدوده استفاده از منابع CPU ,Disk space ,Traffic Data transfer ,Ram, و …

۱- شرکت در تعرفه ی خود و یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسهای شرکت برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است.

لیکن موارد زیر نیز باید در نظر باشند:
* حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی 10% در بازه زمانی 1 دقیقه
* حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی یک دهم میزان فضا و یا 100 مگابایت برای حجم های کم
*  حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه
*  حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
* حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی 2 مگابیت در ثانیه

۲- ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی شرکت خواهد بود.
۳- شرکت در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، شرکت، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار ویا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.
۴- در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابعی که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، شرکت حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.
اسکریپتهای چت آنلاین ، بازی آنلاین و پخش موسیقی و فیلم آنلاین ممنوع می باشد.

قوانین پهنای باند نامحدود

درصورتی که کاربر از مزیت پهنای باند نامحدود بهره می برد و از اسکریپت های لیچ استفاده نموده و یا از هاست خریداری شده به عنوان آپلودسنتر و یا دانلود استفاده کنید در اولین اخطار تا یک ماه پهنای باند به ده برابر فضا کاهش خواهد یافت ملزم به پرداخت جریمه برابر یک ماه سرویس خود خواهد بود. درصورت تکرار دوم سرویس به پهنای باند محدود دائمی به میزان پانزده برابر فضای خریداری شده کاهش می یابد و برای خرید هر 5 گیگابایت ترافیک می بایست مبلغی را تا پایان سرویس پرداخت نماید.

فعالیت های غیر مجاز مشتری

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. آرشاتک تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. آرشاتک حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که آرشاتک از تخطی یک مشتری از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد. در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف، سرویس مشتری به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها آرشاتک بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود. همچنین آرشاتک در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. آرشاتک هیچگونه وجهی به مشتری متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین مشتری متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به آرشاتک، سایر مشتریان آرشاتک و یا دیتاسنتر سرویس مورد نظر خواهد بود. آرشاتک سایتها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت های موردنظر سریعاً بسته یا حذف خواهند شد:

 • ضد قوانین جمهوری اسلامی ایران: وب سایتهایی که بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و یا قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمی کنند.
 • کلاهبرداری و دزدی: با سایتهایی که به هر شکلی و با هر نیتی قصد فریب بازدیدکنندگان سایت را دارند، از قبیل ایجاد سایتهای مشابه بانکها و موسسات برای دریافت اطلاعات شخصی، دریافت وجه و عدم سرویس دهی و کلاهبرداری و … سریعاً برخورد شده و بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.
 • عدم رعایت قانون کپی رایت: استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.
 • سایت های ضد اخلاقی، دینی: کلیه سایتهای ضداخلاقی یا مخالف ادیان الهی پشتیبانی نشده و سرویسشان قطع خواهد شد.
 • ارسال یا اجرای فایلهای مخرب به هر زبان برنامه نویسی و سعی در نفوذ به حریم فایلهای کاربران دیگر یا فایلهای سرور.
 • وجود فایلهای حاوی ویروس عمداً و یا سهواً در فضای سرویس مورد مشتری.
 • ارسال هرزنامه (Spam) عمداً ویا سهواً حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
 • گزارش فنی آرشاتک و یا دیتاسنتر مبنی بر عدم امکان سرویس.
 • انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارایه خدمات آرشاتک به مشتری و یا سایر مشتریان گردد.
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
 • انجام فعالیت IRC.
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.
 • مختل كردن امنیت سیستم یا شبكه.

در صورت بروز چنین مسائلی آرشاتک حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد. نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبكه شامل موارد ذیل می شود: دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبكه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسكن یا آزمایش آسیب پذیری یك سیستم یا شبكه، مداخله در خدمات ارایه شده به هر كاربر، میزبان یا شبكه، شامل تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الكترونیكی، تلاش عمدی برای پر كردن فضای یك سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و … .

پشتیبانی

پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان بر مبنای پرتال پشتیبانی بوده و درخواست فعلا تنا به ۱ روش انجام میشود:

 • ارسال درخواست(تیکت): مشتری میتواند مشکلات و درخواستهای خود را از ناحیه کاربری به ناحیه پشتیبانی ارسال نماید.

شرایط و قوانین | قوانین خاص دامنه

در این بخش، قوانین و مقررات خاص سرویس دامنه آرشاتک آورده شده است و توصیه می گردد که آن را با دقت مطالعه بفرمایید.

۱- تمديد يك دامنه تاريخ گذشته در صورت امکان تمدید، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلی اخذ می گردد.

۲- تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه، whois های بین المللی می باشد. (در خصوص دامنه های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)

۳- اگر در سفارش خریدار، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به شرکت باشد که به هر دلیل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در پرتال کاربران می باشد.

۴- در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از شرکت از طریق پرتال کاربران شرکت حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.

۵- از آنجا که شرکت ثبت وتمدید دامنه وانتقال برای خریدار را به صورت نماینده واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده ir. نسبت به ثبت ویا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.

۶- خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده وشرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید.

شرایط و قوانین | قوانین خاص هاستینگ

در این بخش، قوانین و مقررات خاص سرویس هاستینگ آرشاتک آورده شده است و توصیه می گردد که آن را با دقت مطالعه بفرمایید.

۱- شرکت مسئولیتی در قبال بک آپ سایتهایی که فضای آنها بالای 2 گیگابایت می باشد ندارد(به دلیل طولانی بودن زمان بک آپ گیری چنین سایتهایی) و کاربر موظف به تهیه بک آپ از اطلاعات خود می باشد.

۲- شرکت مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات(Upload) در فضای میزبانی خریدار و یا download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.

۳- شرکت مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.

۴- شرکت تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته وشرکت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

۵- دانگرید سرویس تنها در زمان تمدید سرویس امکان پذیر می باشد.

۶- شرکت مسئولیتی بابت تغییرات و محدودیت ها روی اینترنت ایران ندارد.(محدود شدن پورتها توسط ISP های داخلی)

۷- استفاده از سرویس جهت ایمیل مارکتینگ ممنوع می باشد.

۸- استفاده از سرویس جهت سایت چت آنلاین ممنوع می باشد.

۹- استفاده از سرویس جهت نگهداری فایلهای حجیم فیلم و صدا و زیپ و موارد مشابه که ارتباطی به سرویس هاست اشتراکی ندارند ممنوع می باشد.

۱۰- استفاده از سرویس جهت هاست دانلود ممنوع می باشد و بدون هیچ اخطاری فایلها حذف میگردند.

۱۱- استفاده از سرویس جهت راه اندازی گالری تصاویر با حجم بالا و ابعاد بزرگ به دلیل استفاده مشابه به عنوان هاست دانلود ممنوع است.

۱۲- استفاده از سرویس جهت مصارف آپلود سنتر تصاویر ممنوع می باشد.( فقط درصورتی مجاز است که فقط برای همان سایت مورد استفاده قرار گیرد و تصاویر جهت صفحات دورنی سایت باز شوند و کاربر می بایست گزینه هات پروتکت لینک را جهت سایت خود باز فعال نماید)

۱۳- استفاده بیش از حد نسبت به سایر اکانت ها ممنوع بوده و سایت مسدود میگردد.

هیچ اعتراضی جهت تخلفات بالا پذیرفته نیست.

  گواهی نامه ها