سامانه پیام کوتاه | شماره اختصاصی

شماره اختصاصی چیست و چگونه ارائه می گردد؟

همانطوری که در زمان خرید سیم کارت تلفن همراه با شماره ای انحصاری شناخته می شوید و می بایست جهت برقراری ارتباط تنها از همین مسیر استفاده نمایید، در پنلهای ارسال و دریافت پیام کوتاه نیز به چنین مسیری احتیاج خواهید داشت. این مسیر اختصاصی همان شماره ای است که با عنوان شماره های اختصاصی شناخته می شوند و به اجبار می بایست تمامی اشخاصی که تمایل به استفاده از این سیستم را دارند حداقل یک شماره اختصاصی برای ارسالها و دریافتهای خود تعیین نمایند. تمامی شماره های اختصاصی که در پنلهای تحت وب استفاده می شوند با یکی از سرشاخه های 1000، 2000، 3000، 5000، 021 و یا 9000 آغاز می گردند. هر یک از شماره های عنوان شده توسط یک اپراتور ارائه می گردد و به همین دلیل سیاستهای فروش و قیمتهای آنها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال شماره های 14 رقمی که توسط اپراتور 3000 ارائه می شود امکان انتخاب 6 رقم انتهایی شماره را بدون تاثیر در قیمت آن می دهد اما برای اپراتور 1000 تعیین نمودن شماره قیمت آن را افزایش می دهد.

انتخاب اپراتورها
operator

هر اپراتور قوانینی را برای تحویل پیامک از فرستنده تعیین کرده است که لحاظ کردن این موارد گاها باعث ایجاد تفاوت در سرعت و کیفیت ارسالهای انجام شده می شود. بدون در نظر گرفتن این مورد، قابلیت شفاف سازی و پیگیری های بعدی از جمله تفاوتهای اصلی اپراتورهای ارسال پیامک با یکدیگر می باشد.

انتخاب ارقام
number_choices

اگر رند بودن و کوتاه بودن طول خط پیامکی برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یا دریافت پیامک برای شما حیاتیست و میخواهید با سایر پیامک های تبلیغاتی یا اطلاع راسنی متفاوت باشید و دریافت کننده از اینکه از شماره شما، پیامک دریافت میکند احساس بهتری داشته باشد، خطوط با تعداد ارقام کمتری انتخاب نمائید.

انتخاب خطوط
khotoot

ارائه گزارش پس از ارسال، پیش شماره های متفاوت و یا بازگشت اعتبار پیامکهای تحویل داده نشده، از جمله تفاوتهاییست که میان خطوط ارائه شده توسط اپراتورها وجود دارد. خطوط ارائه شده توسط یک اپراتور، به هیچ عنوان قابلیت انتقال به اپراتورهای دیگر را ندارد.

ویژگی های خطوط پیامکی ۰۲۱

روزی حتی فکر کردن به اینکه ارسال پیامک از شماره تلفن محل کار انجام شود تنها یک رویا بود. اما با آمدن خطوط ۰۲۱ پیامک این رویا تبدی ل به واقعیت شد. با انتخاب این خط در اصل شما بر روی خطوط تلفن ثابت قادر به ارسال پیامک خواهید بود.

شماره های مجازی تلفن ثابت با سرویسی که شرکت مخابرات برای ارسال پیامک از خطوط تلفن ثابت و از طریق تلفنهای معمولی ارائه می دهد متفاوت است. استفاده از این شماره ها کاملا تحت وب بوده و نیاز به هیچ سخت افزار دیگری ندارد. برای استفاده از شماره های تلفن ثابت باید یک شماره 021 اختصاصی تهیه نمایید.

از مزایای استفاده از این خطوط برابر بودن هزینه ارسال فارسی با انگلیسی است. همچنین با توجه به اینکه شماره تماس شما به صورت هدر برای شخص دریافت کننده ارسال می شود نیازی به درج شماره در متن نمی باشد، به همین دلیل تعداد کاراکترهایی که می توانید در متن خود تایپ نمایید افزایش یافته و در هزینه های ارسال شما صرفه جویی خواهد شد.

شماره انتخابی کاملا منطبق با شماره محل کار و یا فروشگاه شماست. ارائه یک قبض که نشان دهنده مالکیت شما نسبت به شماره باشد، برای فعالسازی کافی است.

ویژگی منحصر به فردی که ممکن است برای هر شخصی جالب باشد، برابری نرخ ارسال پیامک فارسی با انگلیسی است. در سایر خطوط هر پیامک انگلیسی تقریبا 2.5 برابر فارسی است.

خطوط ثابت، علاوه بر پیش شماره 021، پیش شماره های 026 را نیز پوشش می دهند. به این ترتیب استان تهران و البرز، دو استان دارای امکان دریافت خطوط پیامکی ثابت هستند.

ارائه شماره های مترادف با شماره های 4 رقمی و یا 5 رقمی، گستره مشتریان این پیش شماره را بیشتر از سایرین کرده است. خطوطی همانند 0210002000

ویژگی های خطوط پیامکی ۱۰۰۰

نحوه انتخاب شماره های ۱۰۰۰ کاملا آزاد بوده و هیچ محدودیتی بابت انتخاب شماره وجود نخواهد داشت. بعنوان مثال شما میتوانید شماره همراه خود را پس از سرشاخه هزار قرار داده و در صورتی که این شماره قبلا و توسط شخص دیگری فعال نشده باشد، آن را بعنوان شماره اختصاصی خود فعال نمائید.

نحوه انتخاب شماره های 1000 کاملا آزاد می باشد و هیچ محدودیتی برای انتخاب شماره وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال شما می توانید شماره همراه خود را پس از سرشاخه 1000 قرارداده و در صورتی که این شماره قبلا و توسط شخص دیگری فعال نشده باشد آن را به عنوان شماره اختصاصی خود فعال نمایید. تعداد ارقامی که می تواند شماره های 1000 دریافت نمایند 6 رقم تا 14 رقم می باشد.

از معایب این خطوط نداشتن پورتال برای پیگیری وضعیت ارسال پیامهای انجام شده است و این گزارش در صورت نیاز فوری باید توسط اپراتور ارسال گردد، البته شایان ذکر است که این گزارش به صورت آنلاین و از طریق وب سرویس روی پنل شما نمایش داده می شود، اما در موارد خاص یا زمان هایی که نیاز داشته باشید که گزارش مستقیم اپراتور را داشته باشید کمی زمانبر می باشد.

سرعت ارسال این اپراتور همواره یکی از پارامترهای مهم و تعیین کننده ای است که شما را نسبت به تهیه یکی از خطوط با پیش شماره 1000 ترغیب خواهد نمود.

 

قابلیت انتخاب کامل خط از جذابترین و کاربردی ترین امکاناتی است که در این پیش شماره ارائه می گردد، به شرطی که شخص دیگری خط مورد نظر را ثبت نکرده باشد.

 

این خطوط اولین سرشاخه هایی هستند که توسط اپراتورها واگذار شدند. به همین دلیل ارائه دهندگان این پیش شماره از تجربه بالایی نسبت به سایرین برخوردار هستند. بنابراین این شماره ها در همه نقاط کشور قابل استفاده می باشند.

 

پایداری و یکنواختی سرویس دهی در این پیش شماره ها، که باعث ایجاد آرامش در استفاده کننده نهایی می گردد، از دیگر وجوه تمایز این خطوط نسبت به سایرین می باشد.

 

ویژگی های خطوط پیامکی ۳۰۰۰

شماره ۳۰۰۰ از کم تلاطم ترین اپراتورهای ارسال پیامک است که به هیچ عنوان از سهم آن در بازار و تاثیرگذاری آن نمیتوان چشم پوشی کرد. در انتخاب خطوط دلخواه، چندان دست شما باز نیست. انتخاب تنها ۶ رقم از ۱۴ رقم شماره، برای بسیاری از استفاده کنندگان چندان جذاب نیست. قابلیت رهگیری لحظه ای پیامک از ویژگی های این خطوط است.

یکی از بهترین و قدیمی ترین اپراتورهای ارسال پیامک، اپراتور ۳۰۰۰ می باشد، پشتیبانی خوب این سازمان، خدمات سریع و به موقع، وجود پنلی ساده اما شفاف برای شرکت خدمات دهنده(آرشاتک) به منظور بررسی ارسال ها، گرفتن خروجی ارسال یا دریافت و … بر اساس نیاز مشتری این شرکت را با سایرین متمایز کرده است.

ارسالهای انجام شده از خطوط با پیش شماره 3000 قابلیت گزارش دهی لحظه به لحظه پیامک از زمان تایید توسط شما تا لحظه رسیدن پیام به گیرنده را دارد.

ارائه خطوط 3000 معادل برای شماره های 4 و یا 5 رقمی مخابراتی، تنها با ارائه اسناد مشخص کننده مالکیت از سوی مخابرات قابل واگذاری خواهد بود.

در انتخاب خط دلخواه کار شما کمی سختتر از سایر خطوط است، انتخاب ارقام تا حداکثر 6 رقم گزینه های انتخابی کمتری را پیش روی شما قرار خواهد داد. این خط در همه نقاط کشور با بهترین کیفیت فعال می باشد.

از ویژگی های بارز استفاده از خطوط با پیش شماره 3000، پایداری در برقراری ارتباط و رصد کردن پیامک ارسالی از مبدا تا مقصد، از زمان تایید تا زمان رسیدن می باشد.

ویژگی های خطوط پیامکی ۵۰۰۰۲

در خطوط با پیش شماره ۵۰۰۰۲، همانند ۱۰۰۰، امکان انتخاب ادامه شماره به صورت اختیاری وجود دارد. ارسال بر اساس سن و جنسیت یکی از ویژگی های خاص و انحصاری اپراتور ۵۰۰۰ است. پایین بودن تعرفه های ارسال از این خطوط، یکی از دلایل محبوبیت این خط می باشد.

اپراتور 50002 برخلاف اپراتورهای 1000 یا 2000 یا 3000 که با چهار رقم شروع می شوند با 5 رقم شروع می شوند . هزینه های پیامک های فارسی و انگلیسی از طریق شماره های 50002 با سایر خطوط تفاوتی ندارد.

از معایب ارسال از این خطوط نداشتن دلیوری دقیق پس از ارسال می باشد، اما این قابلیت را دارد که وضعیت نسبی پیامها را از طریق پرتال ارائه شده توسط اپراتور مشاهده نمود، بازگشت هزینه ارسال پیامک به کسانی که پیامک تبلیغاتی خود را غیرفعال کرده اند ندارد، اما قابلیت ویژه این اپراتور ارسال بر اساس سن و جنسیت می باشد.

با استفاده از خطوط با پیش شماره 50002، امکان ارسال به شماره های افراد با سن و جنسیت مشخص وجود دارد. این بانک خروجی ارسال ندارد و تنها تایید آن قابل مشاهده است.

 

سرعت ارسال مناسب از دیگر ویژگی های این خطوط پیامکی است. در صورت داشتن حجم بالای ارسال، استفاده از خطوط با سرشاخه 50002 را به شما پیشنهاد می کنیم.

سرشماره 50002 قابلیت انتخاب شماره به صورت کاملا آزادانه و برای همه نقاط کشور را در اختیار شما قرار می دهد، البته اگر خط مورد نظرتان توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد. 

قیمت ثبت خطوط ارائه شده توسط اپراتور، به نسبت سایر خطوط ارائه شده، پایین تر می باشد. اگر نیاز به ثبت تعدادی خط دارید، خطوط 50002 مقرون به صرفه خواهد بود.

 

    گواهی نامه ها