گروه آرشاتک | پرسش های متداول

پرسش های متداول | عمومی

در این بخش، پرسش های عمومی که ممکن است شما مخاطب عزیز نسبت به وب سایت آرشاتک داشته باشید آورده شده است.

۱- آرشاتک چیست و متعلق به چه کسی ست؟

     آرشاتک یک شرکت کاملا شخصی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات بوده که به کمک جمعی از کارشاناسان که هر یک با حداقل بیش از پنج سال سابقه کار در این حوزه به صورت تخصصی آمادگی خدمت رسانی به شما عزیزان را با بیشترین کیفیت دارند. شما می توانید با مراجعه به بخش درباره ما اطلاعات بیشتری را در این باره کسب نمائید.

۲- چرا هنگام استفاده از گوشی یا تبلت امکان دسترسی به ناحیه کاربری در نوار بالا وجود ندارد؟

     این امکان در گوشی های موبایل و تبلت نیز در دسترس می باشد. کافیست از منوی اصلی بخش “با آرشاتک” را انتخاب کرده و در بخش “واحد پشتیبانی” عبارت “ناحیه کاربری” را لمس نمائید. همچنین شما می توانید با مراجعه به فوتر سایت گزینه ناحیه کاربری را انتخاب نمائید.

۳- چه طور میتوانم از صحت سیر پرداخت الکترونیکی خود اطمینان کسب کنم؟

     آرشاتک با اخذ گواهینامه نماد اعتماد الکترونیکی سعی در جلب اعتماد شما مخاطب گرامی نسبت به صحت سیر پرداخت های الکترونیکی شما داشته است.

۴- شما چه گواهی نامه هایی را تا به حال کسب کرده اید؟

     آرشاتک تا به امروز توانسته است گواهینامه های “نماد اعتماد الکترونیکی” را اخذ نماید. شما می توانید با مراجعه به فوتر سایت به گواهینامه های کسب شده ی آرشاتک دسترسی داشته و محتویات آن ها را ملاحظه بفرمائید.

پرسش های متداول | سرورهای مجازی

در این بخش، شما میتوانید پاسخ پرسش های احتمالی خود درباره سرورهای مجازی را بیابید.

۱- مدت زمان آماده شدن سرور انتخابی چه قدر می باشد؟

     در حال حاضر شما می بایست برای دریافت سرورهای خود حدود ۲ الی ۲۴ ساعت منتظر بمانید. البته با حمایت های شما آرشاتک به زودی سرورهای خود را به صورت آنی تقدیم مشتریان عزیز خود خواهد کرد.

۲- آیا امکان سفارش سرویس های سفارشی وجود دارد؟

     بله! شما میتوانید درخواست های خود مبنی بر سرویس های سفارشی را در بخش ناحیه کاربری سفارش دهید.

۳- آیا از سرورهای مجازی بک آپ گرفته میشود؟

     آن دسته از سرورهایی که در صفحات مربوطه به خود اشاره به بک آپ گیری شده است امکان بک آپ گیری وجود دارد. اما آن دسته از سرورهایی که چنین چیزی برای آن ها در نظر گرفته نشده است بعد از درخواست شما از طریق ناحیه کاربری مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه را به شما مشتری عزیز خواهیم گفت.

۴- ویژگی های سرورهای ارائه شده توسط شما چیست؟

     سرورها بسته به موقعیت فیزیکی و نوع خود ممکن است دارای ویژگی های متمایزی از یکدیگر باشند. برای مطلع شدن از ویژگی های هر یک، کافیست از طریق منوی سایت صفحه مربوط به سرور مورد نظر را باز کرده و در آنجا ویژگیهای سرور دلخواه خود را مشاهده نمائید.

پرسش های متداول | سامانه پیام کوتاه

در این بخش، برخی از مفاهیم مهم و پرسش های احتمالی بوجود آمده که ممکن است هنگام شروع کار با سامانه پیام کوتاه برای شما مطرح شود، آورده شده است.

۱- سامانه ی پیامک، پنل یا نرم افزار ارسال پیامک چیست؟

برای ارسال پیامک، شما نیاز به یک نرم افزار دارید. سامانه ی پیام کوتاه یک نرم افزار است بر روی سایت ما که شما می توانید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خودتان، وارد پنل شوید؛ این نرم افزار به سرور مخابرات متصل است و در نتیجه، دیگر نیازی به سخت افزار، سیم کارت و … جهت ارسال پیامک نمی باشد.

۲- هزینه ی سامانه ی پیامک چه قدر است؟

تعرفه سامانه پیامک در طرح های موجود، متفاوت (از 25 هزار تومان تا 110 هزار تومان) می باشد. هزینه ی پنل ها به صورت یک ساله می باشد و پس از پایان سال، فقط هزینه ی تمدید طرح مورد نظر را می پردازید و هزینه ی تمدید پنل را فقط یک بار در سال (با 40% تخفیف) پرداخت می کنید.

۳- تعرفه ی شارژ پیامک چه قدر است؟

تعرفه شارژ پیامک یا همان اعتبار ارسال پیامک برای هر طرح متفاوت می باشد؛ به عنوان مثال، در پلن اول ،نرخ ارسال هر پیامک یک صفحه ای فارسی 15.7 تومان و در پلن دوم 14.3 تومان می باشد.

۴- شماره ی اختصاصی چیست؟

یک شماره ی 8 تا 14 رقمی (با پیش شماره ی 1000 ، 3000 یا 5000) است که جهت ارسال و دریافت پیامک در تمامی طرح ها قرار دارد . تا زمانی که پنل را تمدید نمایید خط اختصاصی بدون هیچ هزینه ای متعلق به شما خواهد بود . 

 ۵- چرا برخی از شرکت های فروش سامانه، پنل نامحدود و یا رایگان می فروشند؟

همان طور که خودتان می دانید عمر انسان محدود می باشد. علاوه بر آن، شرایط اقتصادی، سیل و زلزله، و … و تورم و هم چنین شکست در تجارت همواره وجود داشته و دارد. مهم تر از همه، قرارداد شرکت های اصلی با اپراتورها به صورت سالیانه می باشد. و نیز قطعاً هزینه ی پشتیبانی خوب هزینه بر خواهد بود و اگر سامانه ی پیام کوتاه آرشاتک و سامانه های معتبر دیگر هزینه ای را برای پنل ها به صورت سالیانه از شما دریافت می کنند، در واقع هزینه ای اندک بابت پشتیبانی از شما گرفته اند.

فراموش نکنیم همیشه ملاک بهتر بودن، پایین بودن قیمت ها نیست، اما سامانه ی پیام کوتاه آرشاتک هزینه ای را بابت اشتراک سالانه و دائمی  از شما دریافت و به ازای آن این اطمینان را به شما می دهد که خدماتی عالی و ممتاز به شما ارائه دهد.

    گواهی نامه ها